Rejstřík názvů obcí a osad

Rejstřík názvů obcí obsahuje různé formy názvů obcí náležejících do okresu Tachov. Tyto názvy byly používány od roku 1850 buďto jako úřední, či se objevují pouze v některých publikacích topografického charakteru. Tyto publikace jsou pak označeny písmenem v závorce odkazujícím na konkrétní knihy:
(P) - Antonín Profous – Jan Svoboda – Vladimír Šmilauer, Místní jména v Čechách jejich vznik, původní význam a změny, díl I.–V., Praha 1949-1960
(KW) - Jaroslav Kamper – Zdeněk Wirth, Topographie der historischen und Kunst-Denkmale. Der politische Bezirk Mies, Praha 1911
(K) - Václav Kotyška, Úplný místopisný slovník Království českého, Praha 1895
(B) - F. B. Batovec, Batovcův příruční místopis zemí Koruny české Čech, Moravy a Slezska, Praha 1907

A B C Č D E F G H CH I J K L M N O P R Ř S Š T U V W Z Ž

Abgut = Hraničná (K)
Albersdof = Písařova Vesce
Alt - Fürstenhütte = Stará Knížecí Huť
Alt - Pocher = Stoupa do r. 1948
Alt - Sattel = Staré Sedlo
Alt - Zedlisch = Staré Sedliště

A B C Č D E F G H CH I J K L M N O P R Ř S Š T U V W Z Ž

Baderwink(e)l = Větrov do r. 1948
Bad Neudorf = Konstantinovy Lázně do r. 1900
Bažantov
Bělotín = Bíletín (P)
Beneschau = Benešovice
Benešov = Benešovice - 1890-1918
Benešovice
Bernartice
Bernetzreith = Pernolec
Bezděkov (u Damnova)
Bezděkov (u Přimdy)
Bezdružice
Bezemín
Biletín
Blahousty
Blahus(s)en = Blahousty 1920 -1938
Boboňov = Boněnov (K)
Bohuslav
Böhmisch - Domaschlag = Domaslav
Böhmischdorf = Česká Ves
Böhmisch - Neuhäusl = České Nové Domky
Boječnice
Boněnov
Bonětice
Bonětičky
Boudy
Bor
Boreček - od 1960, do 1960 B.I a B.II
Borek
Borovany
Brand = Milíře (u Halže)
Brand = Milíře (u Svaté Kateřiny)
Brand = Žďár
Branka - od roku 1950
Brod = Brod nad Tichou - do r. 1960
Brod = Brod u Stříbra (i něm.) do r. 1960
Brod nad Tichou
Brod u Stříbra
Broumov = od r. 1918
Bruck = Brod nad Tichou
Břetislav
Březí
Butov
Bühlöding = Biletín 1850 - 1918
Büleding = Biletín 1850 - 1945
Bytkov = Víchov (K, B)

A B C Č D E F G H CH I J K L M N O P R Ř S Š T U V W Z Ž

Caltov
Cebiv
Celivo = Čeliv (K)
Cirk = Polesí - do r. 1949
Crpušice = Erpužice (K)
Ctiboř

A B C Č D E F G H CH I J K L M N O P R Ř S Š T U V W Z Ž

Částkov
Čebiv = Cebiv do r. 1918
Čečkovice
Čeliv
Čelivo = Čeliv do r. 1918
Černošín
Česká Domaslav = Domaslav 1918 - 1947
Česká Lom = Lom u Stříbra (KW)
Česká Ves
České Nové Domky
Český Domaslav = Domaslav do r. 1918

A B C Č D E F G H CH I J K L M N O P R Ř S Š T U V W Z Ž

Damnau = Damnov
Damnov
Darmschlag = Darmyšl
Darmyšl
Darmyšle = Darmyšl (P)
Dehenten = Dehetná
Dehetná - od r. 1955
Dehetné = Dehetná do r. 1955
Deličín = Telice (K)
Deutsch - Thomaschlag = Domaslavičky
Diana - od r. 1948
Dianaberg = Diana od r. 1948
Dlouhé Hradiště
Dlouhý Újezd
Dolní Jadruše = Dolní Jadruž do r. 1918
Dolní Jadruž
Dolní Karlín - samota v k.ú. br /od nad Tichou, dříve v k.ú. Vysoké Sedliště
Dolní Kramolín
Dolní Plezom
Dolní Plezomy = Dolní Plezom 1890 - 1918
Dolní Polžice - od r.1947
Dolní Sedliště
Dolní Véska = Dolní Víska - od r. 1918
Dolní Víska
Dolní Výšina
Doly
Domaslav - od r. 1947
Domaslavičky - od r. 1947
Dö(l)itschen = Telice
Drißgloben = Třískolupy
Drus = Ústí (čes.) do r. 1918
Dubec

A B C Č D E F G H CH I J K L M N O P R Ř S Š T U V W Z Ž

Enöde = Valcha (K)
Eisenhütt(e)l = Záchlumí
Elhoten = Lhota (u Černošína)
Elhotten = Lhota (39)
El(l)hot(t)en = Lhota u Stříbra
Elsch = Olešná
El(l)schelin = Lšelín
Elšelín = Lšelín 1890 - 1918
Erpužice
Eschowitz = Čečkovice

A B C Č D E F G H CH I J K L M N O P R Ř S Š T U V W Z Ž

Frauenreith = Svobodka do r. 1948
Fürwitz = Vrbice u Bezdružic

A B C Č D E F G H CH I J K L M N O P R Ř S Š T U V W Z Ž

Galtenhof = Branka
Galtenhof = Karlín (K)
Galtenstallung = Jalový Dvůr
Gamnitz = Jemnice
Geserzen = Jezerce
Gesürzen = Jezerce
Gibacht = Pozorka
Girnberg = Zadní Milíře do r. 1955
Glasau = Neblažov
Glasov = Neblažov (K)
Glázov = Neblažov 1890 - 1918
Glitschau = Klíčov
Godrusch = Jadruž
Goldbach = Zlatý Potok
Goldwa(a)g = Řešanov
Gosolup = Horní Kozolupy do r. 1918
Gossau = Kosov
Gottschau = Kočov
Gröna = Křínov
Grunava = Křínov 1890 - 1918
Groß - Gropitzreith = Velký Rapotín
Groß - Maierhöfen = Velké Dvorce
Groß - Wonetitz = Bonětice
Gstom = Stan
Gumplitz = Kumpolec
Guratin = Krtín (něm.)
Guratín = Krtín (čes.) 1890 - 1918

A B C Č D E F G H CH I J K L M N O P R Ř S Š T U V W Z Ž

Haid = Bor
Háje - od r. 1948
Hals = Halže
Halže
Hangendorf = Svahy do r. 1946
Hanov
Harlosee = Horní Polžice do r. 1947
Heiligen = Světce do r. 1948
Heiligenkreutz = Chodský Újezd
Helldroht = Pastvina 1900 - 1920
Helldroth = Pastvina do r. 1948
Hermannsreith = Hraničná do r.1948
Hesselsdorf = Hoštka
Hetschigau = Hostíčkov
Hinter - Kotten = Zadní Chodov
Hinter - Waldheim = Zahájí do r. 1948
Hlinné
Hlupenov
Hohen - Jamny = Vysoké Jamné
Hohen - Zetlisch = Vysoké Sedliště
Hochofen = Dolní Karlín
Holewing = Holubín do r. 1890
Holín = Holyně 1890 - 1918
Hollezrieb = Holostřevy
Hollin = Holyně
Hollowing = Holubín 1890 - 1945
Holočrevy = Holostřevy (K)
Holostřevy
Holubín
Holyně
Hanau = Hanov
Horní Jadruše = Horní Jadruž do r. 1918
Horní Jadruž
Horní Kozolupy - do r. 1945
Horní Plezom
Horní Plezomy = Horní Plezom 1890 - 1918
Horní Polžice - od r. 1947
Horní Véska = Horní Víska do r. 1918
Horní Víska
Horní Výšina - od r. 1960
Hostíčkov
Hostkov = Hoštka (P)
Hoštka
Hraničky - od r. 1948
Hraničná - od r. 1948
Hurz = Zhořec
Hüttenhäuser = Boudy

A B C Č D E F G H CH I J K L M N O P R Ř S Š T U V W Z Ž

Chodova Planá = Chodová Planá (K)
Chodová Planá
Chodský Újezd

A B C Č D E F G H CH I J K L M N O P R Ř S Š T U V W Z Ž

Innichen = Mchov
Inselthal = Ostrůvek do r. 1948

A B C Č D E F G H CH I J K L M N O P R Ř S Š T U V W Z Ž

Jadruš = Jadruž 1890 - 1900
Jadruž
Jalový Dvůr
Jalový Dvůr = Branka do r. 1950
Janov
Jedlina - od r. 1948
Jemnice
Jezerce
Jiřské = Jezerce 1890 - 1918
Johannesdorf = Janov
Juratin = Kurojedy (něm.)
Juratín = Kurojedy (čes.) (K)

A B C Č D E F G H CH I J K L M N O P R Ř S Š T U V W Z Ž

Kahudowa = Kohoutov
Kamenička - od r. 1948
Kamiegl = Kamýk
Kamýk
Kapsch = Skapce
Karlin Důl = Dolní Karlín
Karlín
Karolina Dolina = Dolní Karlín
Karolinenhof = Karlín
Karolinengrund = Dolní Karlín
Kateřina = Svatá Kateřina - 1850 - 1870 a 1960 - 1991
Katharina = Svatá Kateřina 1850 - 70
Katharinabrand = Milíře (u Svaté Kateřiny) 1890 - 1900
Khoau = Kyjov (něm.)
Khoava = Kyjov (čes) 1890 - 1918
Kiesenreuth = Kříženec
Kladrau = Kladruby
Kladruby
Klein - Gropitzreith = Malý Rapotín
Klein - Maierhöfen = Malé Dvorce
Klein - Oedung = Janov (K)
Klein - Wonetitz = Bonětičky
Klíčov
Kočov
Kohoutov
Kokaschitz = Kokašice
Kokašice
Konraditz = Kunratice (něm.)
Konratec = Kundratice (čes.) (K)
Konstantinovy Lázně - od r. 1900
Konstantinsbad = Konstantinovy Lázně
Kopec
Kopecen = Kopec (něm.) 1850 - 1870
Kopetzen = Kopec (něm.)
Korojedě = Kurojedy (K)
Korojedy = Kurojedy 1890 - 1918
Kořen
Kosolup = Horní Kozolupy 1918 - 1938
Kosov
Kostelec
Kostelzen = Kostelec
Kozolupy = Horní Kozolupy do r.1938
Krasíkov
Krásné Údolí - od r. 1948
Krips = Křivce
Krtín
Krtina - Krtín (P)
Kržín = Kořen 1890 - 1900
Křenov = Křínov (K)
Křínov
Křivce
Křivec = Křivce 1890 - 1900
Křížence = Kříženec (P)
Kříženec
Kscheuts = Kšice 1850 - 1870
Kscheutz = Kšice 1870 - 1945
Kšice
Kumpolec
Kundratice
Kurojedy
Kurschin = Kořen
Kyjov

A B C Č D E F G H CH I J K L M N O P R Ř S Š T U V W Z Ž

Laas = Láz
Labant = Labuť
Labes = Lobzy
Labuť
Labzy = Láz (K)
Labzy = Lobzy 1890 - 1918
Langendörflas = Dlouhý Újezd
Lagen - Radisch = Dlouhé Hradiště
Láz
Lázně Nová ves - Konstantinovy Lázně do r. 1900
Lažany
Leirwink(e)l = Háje do r. 1948
Leiter = Řebří
Leskau = Lestkov
Lesná - od r. 1948
Lestkov
Leškov = Lestkov 1890 - 1918
Lhota (u Černošína)
Lhota (u Damnova)
Lhota = Lhota u Stříbra do r. 1960
Lhota u Stříbra
Lhotka
Lihn = Hlinné
Lingau = Nynkov do r.1918 (něm.)
Linkau = Nynkov (něm) 1918 - 1945
Lobzy
Lohm = Lom u Stříbra
Lohm = Lom u Tachova
Lohm = Lomy
Lom = Lom u Stříbra do r. 1960
Lom = Lom u Tachova do r. 1960
Lom u Stříbra - od r.1960
Lom u Tachova - od r. 1960
Lomička = Lomnička 1900 - 1919
Lomitschka = Lomnička (něm.)
Lomnička
Lomy
Losau = Lažany
Lšelín
Lučina - od r. 1948
Lusen = Lužná
Lužné = Lužná 1890 - 1918
Lynkov = Nynkov 1890 - 1918

A B C Č D E F G H CH I J K L M N O P R Ř S Š T U V W Z Ž

Malé Dvorce
Malé Dvory = Malé Dvorce (K)
Malevice = Malovice (u Erpužic) 1890 - 1918
Málkov
Málkovice
Malkowitz = Málkovice
Mallowic = Malovice (u Erpužic) 1850 - 1870
Mal(l)owitz = Malovice (u Málkovic)
Malovice (u Erpužic)
Malovice (u Málkovic)
Malý Krapotín = Malý Rapotín (K)
Malý Rapotín
Mariafels = Slavice
Maršovy Chody - od r. 1900
Maschakotten = Maršovy Chody
Mauthdorf = Mýto
Mchov - od r. 1918
Mies = Stříbro
Michalova Hora = Michalovy Hory 1850 - 1870 (K)
Michalovy Hory
Michelsberg = Michalovy Hory
Milevo
Milíkov
Milíře (u Halže)
Milíře (u Svaté Kateřiny)
Milívo = Milevo (P, B)
Milkov
Milles = Mlýnec
Mil(l)ikau = Milkov
Millikau = Milíkov
Milohe = Mílov (K)
Mílov
Mittel - Plesau = Plezom
Mlýnce = Mlýnec 1890 - 1918
Mlýnec
Molgau - Málkov
Muckov
Mutzken = Muckov
Mühlhöfen = Milevo
Mü(h)lloh = Mílov
Mýto - od r. 1918

A B C Č D E F G H CH I J K L M N O P R Ř S Š T U V W Z Ž

Nabzí = Lobzy 1890 - 1918
Nahý Újezdec
Nakentendörflas = Nahý Újezdec
Neblažov - od r. 1918
Nedraschitz = Nedražice
Nedražice
Německá Lom = Lom u Tachova (KW)
Německé Domaslavičky = Domaslavičky do r. 1947
Neudorf = Nová Ves (u Bezdružic)
Neudorf = Nová Ves (u Přimdy)
Neufürstenhütte = Nová Knížecí Huť
Neuhaimhausen = Nový Haimhausen 1930 - 1945
Neuhäusl = České Nové Domky do r. 1910
Neuhäusl = Hlupenov
Neuhäusl = Nové Domky
Neuheimhausen = Nový Haimhausen do r. 1930
Neuhof = Nový Dvůr
Neuhütte = Nová Huť
Neu - Losimthal = Jedlina
Neusorge = Nová Strasť
Neustadtl = Stráž
Neu - Windischgrätz = Skláře do r. 1948
Neuwirtshaus I. , II. = Nová Hospoda
Neu - Zendlisch = Nové Sedliště
Nová Hospoda - do r. 1960 I. a II.
Nová Huť
Nová Knížecí Huť
Nová Strasť
Nová Ves (u Bezdružic)
Nová Ves (u Přimdy)
Nové Domky
Nové Sedliště
Novohradský - (čes. i něm.)
Novoměstí = Stráž 1890 - 1918
Novosedly = Hlupenov (K)
Nový Dvůr
Nový Haimhausen - od r. 1930
Nový Heimhausen = Nový Haimhausen do r. 1930
Nový Losimtál = Jedlina do r. 1948
Nynkov

A B C Č D E F G H CH I J K L M N O P R Ř S Š T U V W Z Ž

Ober - Dörfles = Horní Víska
Ober - Godrisch = Horní Jadruž
Ober - Kozolup = Horní Kozolupy 1938 - 1945
Ober - Plesau = Horní Plezom
Obora
Očín
Očím = Očín 1890 - 1918
Okrouhlé Hradiště
Olbramov
Oldřichov
Oleš = Olešná 1890 - 1918
Olešín = Ošelín (K)
Olešná
Oschelin = Ošelín
Ostrau = Ostrov
Ostrau = Ostrov u Stříbra
Ostrov
Ostrov = Ostrov u Stříbra od r. 1950
Ostrov u Stříbra od r. 1950
Ostrovce
Ostrovice = Ostrovce 1890 - 1918
Ostrowitz = Ostrovce
Ostrůvek - od r. 1948
Ošelín
Otín
Otročín
Otrotschin = Otročín
Ottenreuth = Otín
Oujezd - Újezd pod Přimdou 1890 - 1910
Oušova - Úšava 1890 - 1910

A B C Č D E F G H CH I J K L M N O P R Ř S Š T U V W Z Ž

Pabelsdorf = Pavlíkov
Pačín
Pastvina - od r. 1948
Patzin = Pačín
Paulusbrunn = Pavlův Studenec
Paulushütte = Pavlova Huť
Pavlíkov - (K) a od r. 1950
Pavlova Huť
Pavlovice
Pavlovice = Pavlíkov do r. 1950
Pavlův Studenec
Pawlowitz = Pavlovice
Pernartitz = Bernartice
Pernolec
Petlarn = Žebráky
Petlarnbrand = Žebrácký Žďár
Pfraumberg = Přimda
Pirkau = Březí
Pírkov = Březí 1890 - 1910
Písařova Vesce
Písařovy Vesce = Písařova Vesce 1890 - 1918
Pistau = Pístov
Pístov
Pitlau = Pytlov
Plahus(s)en = Blahousty 1850 - 1918, 1938 - 1945
Plan = Planá
Planá - někdy i oficiálně nazývána Planá u Mariánských Lázní
Planinka = Zadní Milíře 1955 - 1960
Plezom
Polesí - od r. 1949
Poloučany
Polschitz = Dolní Polžice
Polutschen = Poloučany
Polžice = Dolní Polžice do 1947
Pomezná - od 1950
Popov
Popová = Popov (K)
Popovo = Popov 1890 - 1910
Poppawa = Popov (něm.)
Pořejov
Potín
Pottín = Potín
Pozorka
Pässigkau = Bezděkov (u Přimdy)
Promenhof = br /oumov
Prostibor = Prostiboř (něm.) jen 1938 - 1945
Prostiboř - (čes. i něm.)
Přední Waldheim = Zahájí do r. 1948
Přední Zahájí = Zahájí 1948 - 1950
Přimda
Punnau = Boněnov
Purschau = Pořejov
Pytlov

A B C Č D E F G H CH I J K L M N O P R Ř S Š T U V W Z Ž

Racov - 1850 - 1890 a od r. 1955
Racovy = Racov 1900 - 1950
Rail = Rájov
Rájov
Ratzau = Racov
Reichental = Hraničky do r. 1948
Ringelberg = Horní Výšina do r. 1948
Roßhaupt = Rozvadov
Rozcestí
Rozvadov
Rössin = Řešín
Rupfenpenzl = Hlupenov 1910 - 1945

A B C Č D E F G H CH I J K L M N O P R Ř S Š T U V W Z Ž

Řebří
Řešanov
Řešín
Řízné = Řešín (K)

A B C Č D E F G H CH I J K L M N O P R Ř S Š T U V W Z Ž

Saduba = Zádub
Sahorsch = Záhoří
Salesl = Zálezy
Sankt - Apollonia = Svatá Apolena
Sankt - Johann = Janov (K)
Sankt - Katharina = Svatá Kateřina
Sedlec - Vysoké Sedliště (K)
Setzlaw = Břetislav
Scheiben - Radisch = Okrouhlé Hradiště
Scheliw = Čeliv 1850 - 1870
Schlief = Zliv
Schossenreith = Částkov
Schönbr /unn = Studánka do r. 1948
Schönthal = Krásné Údolí do r. 1948
Schönwald = Lesná od r. 1948
Schwanberg = Krasíkov
Schweißing = Svojšín
Sinzendorf = Velká Ves
Sittna = Sytno
Skapce
Skláře - od r. 1948
Skviřín
Slavice
Sol(l)islau = Sulislav
Sorghof = Lučina do r. 1948
Souměr
Speierling = Skviřín
Spiřice = Erpužice (K)
Stan
Staň = Stan 1890 - 1918
Stará Knížecí Huť
Staré Sedliště
Staré Sedlo
Starý Pochr = Stoupa do r. 1948
Steinhof = Kamenička do r. 1948
Stiebenreith = Ctiboř
Stockau = Štokov
Stoupa - od r. 1948
Strahof = Strahov (něm.)
Strahov
Strachovice
Strachowitz = Strachovice
Stráž - od r. 1918
Strochovice = Strahovice (K)
Ströbl = Střeble
Střeble
Stříbro
Studánka - od r. 1948
Sulislav
Svahy - od r. 1946
Svatá Apolena
Svatá Apolonie - Svatá Apolena 1890 - 1900
Svatá Kateřina
Svatý Jan
Svatý Kříž = Chodský Újezd do r. 1960
Světce - od r. 1948
Svinná
Sviňomasy = Sviňomazy 1890 - 1910
Sviňomazy
Svojšín
Svobodka
Swinna = Sviná
Sytná = Sytno 1890 - 1918
Sytno

A B C Č D E F G H CH I J K L M N O P R Ř S Š T U V W Z Ž

Štrahov = Strahov 1890 - 1918
Štokov

A B C Č D E F G H CH I J K L M N O P R Ř S Š T U V W Z Ž

Tachau = Tachov
Tachov
Těchlovice
Techlowitz = Těchlovice
Telice
Teplice = Telice (K)
Thein = Týnec
Thiergarten = Obora
Tholl = Doly
Tinchau = Tuněchody
Tirna = Trnová
Tisová
Tissa = Tisová
Triebl = Třebel
Trnová
Trpist = Trpísty
Trpísty
Truß = Ústí
Třebel
Třemešné
Třískolupy
Tschelief = Čeliv 1850 - 1918
Tscheliw = Čeliv 1890 - 1975
Tschernoschin = Černošín
Tuněchody
Turban = Borovany
Tutz = Dubec
Týnec
Tynechody = Tuněchody (K)

A B C Č D E F G H CH I J K L M N O P R Ř S Š T U V W Z Ž

Ujest = Újezd pod Přimdou (něm.)
Újezd = Újezd pod Přimdou do 1949
Újezd pod Přimdou
Ulliersreith = Oldřichov
Únehle
Unola = Únehle
Unter - Dörfles = Dolní Víska
Unter - Godrisch = Dolní Jadruž
Unter - Gramling = Dolní Kramolín
Unter - Plesau = Dolní Plezom
Unter - Zetlisch = Dolní Sedliště
Uschau = Úšava
Ústí - od 1918
Úšava
Utzin = Očín

A B C Č D E F G H CH I J K L M N O P R Ř S Š T U V W Z Ž

Valcha
Velká Ves = od 1900
Velké Dvorce
Velký Krapotín = Velký Rapotín (K)
Velký Rapotín
Větrov - od 1948
Vhabří, V habří = Vrhaveč (K)
Vidovice = Vítovice 1890 - 1918
Víchov
Vilémov
Vítkov - od 1950
Vítovice
Vížka
Vogelsang = Lhotka
Vorder - Waldheim = Zahájí do 1948
Voznice = Boječnice 1890 - 1918
Vranov
Vraňová = Vranov (KW)
Vrbice = Vrbice u Bezdružic do 1950
Vrbice = Vrbice u Stříbra do 1950
Vrhaveč
Vysočany
Vysoké Jamné
Vysoké Sedliště
Výšina = Horní Výšina 1948-1960
Výškov
Výškovice

A B C Č D E F G H CH I J K L M N O P R Ř S Š T U V W Z Ž

Waldheim = Zahájí do 1948
Walk = Valcha
Wandermühle I. , II. = Boreček do 1948
Waschagrün = Výškov
Welperschitz = Erpužice 1870 - 1945
Welprschic = Erpužice 1850 - 1870
Wesamin = Bezemín 1870 - 1945
Wesemin = Bezemín 1850 - 1870
Weseritz = Bezdružice
Weshor = Zhoř 1938 - 1945
Weshorz = Zhoř do 1938
Weschekun = Vysočany
Wesigau = Bezděkov (u Damnova)
Wi(c)kau = Víchov
Wiedowitz = Vítovice
Wieschka = Vížka
Wischkowitz = Výškovice
Wittichsthal = Pomezná do 1950
Wittingreith = Vítkov do 1950
Wolfersdorf = Olbramov
Worhabschen = Vrhaveč
Wosant = Bažantov
Woschnitz = Boječnice
Wranowa = Vranov
Wrbic = Vrbice u Stříbra 1850 - 1870
Wrbitz = Vrbice u Stříbra1870 - 1945
Wurken = Borek
Wusleben = Bohuslav
Wuttau = Butov

A B C Č D E F G H CH I J K L M N O P R Ř S Š T U V W Z Ž

Zadní Chodov
Zadní Milíře - od 1960
Zadní Waldheim = Zahájí do 1948
Zadní Zahájí = Zahájí 1948 - 1950
Zádub
Zahájí - od 1950
Záhoří
Záhumno = Záchlumí 1900 - 1918
Záchlumí - od 1918
Zachumo = Záchlumí (K)
Zálezly
Zaltau = Caltov
Zdoly = Doly 1890 - 1918
Zebau = Cebiv
Zemschen = Třemešné
Zhoř
Zhořec
Zirk = Polesí do 1949
Zlatý Potok
Zliv
Zummern = Souměř
Zwinomas = Sviňomazy

A B C Č D E F G H CH I J K L M N O P R Ř S Š T U V W Z Ž

Žďár
Žebrácký Žďár
Žebrák = Žebráky 1890 - 1918
Žebráky