Pracoviště Klášter

Kontaktní informace

Adresa: Česká republika - Státní oblastní archiv v Plzni,
pracoviště Klášter
Klášter 101 Budova pracoviště
            Klášter u Nepomuka
335 01 Nepomuk
tel: 371 591 531
fax: 373 740 152
e-mail: soa-ne@soaplzen.cz
GPS: Loc: 49°29'31.97"N, 13°35'9.35"E

Jak se k nám dostanete

Autem
Nejvhodnější příjezd je z Nepomuka. Ze silnice, při výjezdu z Nepomuka směrem na Písek, odbočit vlevo a projet stále rovně zástavbou a před koncem obce je vlevo budova archivu. Při cestě z Plzně je možné odbočit na obec Klášter a před kostelem odbočit vpravo směrem na Nepomuk. Po projetí lesem budete mít vpravo budovu archivu. Tato cesta není vhodná pro nákladní auta v zimním období.
Vlakem
Železniční stanice Nepomuk leží na trati Plzeň - České Budějovice. Budova archivu je od ní vzdálena asi 2 km. K přepravě ze železniční stanice do archivu můžete využít autobusové dopravy (níže odkaz na jízdní řád). Vystupte na zastávce Nepomuk, sídliště (první zastávka od železniční stanice). Po vystoupení z autobusu se vydejte první ulicí doprava, dojděte na její konec a zabočte doleva. Asi po 50 metrech po zabočení dojdete k mateřské školce. U ní se vydejte mírně doprava po úzké asfaltové cestě a dojdete přímo k archivu. Cesta trvá chůzí asi 5 minut.
Jízdní řád autobusové dopravy mezi zastávkami Nepomuk, žel. st. - Nepomuk, město (k času odjezdu ze zastávky Nepomuk, město při zpáteční cestě přičtěte asi 3-5 minut a vyjde Vám přibližný čas odjezdu autobusu ze zastávky Nepomuk, sídliště směrem na železniční stanici)